CAMİ HALISI YIKAMA

Cami halısı yıkama istanbul firmanız sizlere istanbul genelinde 7/24 hizmet sunmaktadır cami temizliği ibadethanelerde dikkat edilmesi ve halıların temiz tutulması gerkmektedir cami halısı veya mescit halısı yıkamada sizlere ve ibadethanelerimize garntili ve indirimli halı yıkama servisimiz sizler için burdayız ve tüm istanbul genelinde geniş servis ağı sunmaktayız camilerde avize temizliği cam tem ve genel temizlik hizmeti sunmaktayız 05327218614 nolu servis telefonumuzdan ulaşım sağlayabilirsiniz. cami halı veya halısı yıkamalarda 2 tl başlayan fiyat kampanyalrıyla istanbul geneline sınırsız garantili yıkama hizmeti.

Cami Halısı Yıkama

               

                Camiler, ibadet için her gün yüzlerce, binlerce kişinin girip çıkıtığı ibadet yerleridir.  Camilerin temiz olması, dini açıdan öneminin yanı sıra, hijyen ve sağlık için de önemlidir. Binlerce kişinin her gün birbiriyle yakın temas içinde olduğu camilerde, yerli kaplayan halıların temizliği de çok önemlidir.  Halının mikroplardan, bakterilerden arındırılması, cami halısı yıkama konusunda en önemli noktadır. Zira, camilerde namaz kılarken yüzeyle temas kaçınılmazdır. Bu yüzden camilerdeki halıların temizliği evlerdeki halıların temizliğinden bile daha önemli bir noktada durmaktadır.

 

Profesyonellik önemli

 

                Camilerdeki temizliğin en önemli noktası,  halıların arasında hiçbir kir, leke bırakmayacak şekilde cami halısı yıkama işinin yapılmasıdır.   Cami halıları temizlenirken büyük bir titizlik ve ehemmiyet gerekmektedir.  Yıkama işlemi genelde yatsı namazından sonra başlayıp  bütün gece devam eder.  Sabah namazı vaktine kadar cami halısı yıkama işlemi tamamlanır. Halılar kullanıma hazır hale gelir.  Camilerin halılarının genelde yüksek metrajda olması ve camilerin kutsal mekanlar olması nedeniyle cami halısı yıkama fiyatları büyük bir titizlikle belirlenir. 

 

Profesyonel personel ve ekipman

 

 

                Ev tipi halıların yıkanması bile büyük bir titizlik gerektirirken, cami halıları için bu ihtiyaç çok daha fazladır. Cami halılarının sıradan deterjanlar ve ekipmanlarla yıkanması, halıları yeterince temizlemez.  Temizlik imanın şartlarından biridir, sağlık nedenlerinin yanı sıra, bu yüzden de cami halılarının temizliğinin çok iyi yapılması gerekmektedir.  Profesyonel olmayan yöntemler kullanılarak yapılan temizlikte, halının yüzeyi temizlenmiş gibi  görünse de, halıda yuva yapan bakteriler ve mikro organizmalar yaşamlarına devam edecektir. Zira bu mikroplar halıların yüzeyini değil, ev tipi temizlikle temizlenemeyen derinliklere gitmektedir. Halı yıkama işi için profesyonel eğitim alarak yetişmiş personeller, halı yıkama için üretilmiş antibakteriyel detarjanlar ve şampuanlar kullanarak temizlik yaptığında halı ancak temizlenmiş olur.  Antibakteriyel ve  antialerjij ürünler kullanıldığından, halılar uzun süre yıkanmasa da, bakteri ve mikro organizma birikimi aylar boyunca halıda görülmeyecektir. Cami halılarının bir yıl civarı bir sürede tekrar yıkanması yeterli olacaktır. Günün her saati birçok insanın girip çıktığı camilerde ibatlerin sağlıklı şekilde yapılması ve bulaşıcı hastalıkların camilerde yuva yapmaması böyle mümkün olacaktır.