twins koltuk yıkama Çekyat yıkama temizleme hizmetleri istanbul bölgesinde birçok kurum ve kuruluş tarafında kendini ispatlamış uzun yıllardır da tercih sebebi olmuştur. Kaliteden ödün vermeden hijyenik olarak koltuk yıkama ve yerinde halı yıkama çekyat yıkama hizmetlerine devam etmektedir.

Koltuk yıkama ve yerinde duvardan duvara halı temizliği hizmetlerimizden faydalanmak için iletişim menumuzden bizlere ulaşıp sizlere uygun zamanı belirtmeniz yeterli olacaktır. veya duvardan duvara yerinde yıkama hizmetleri sunduğumuz yüzlerce işletme ve resmi kurumlar tarafından da tercih sebebi olmamız temizlik konusunda profesyonel olarak hizmetlerimizin açık bir göstergesidir.

 

alsancak koltuk yıkama ve temizleme
Çekyat Yıkama

twins Temizlikte Kaliteyi arayanların tercihi....

istanbul ve çevresinde koltuk temizleme hizmetlerimizden faydalanmak için acil yıkamalar haricinde opsiyonel zaman verilmesi önemle rica olunur. istanbul yoğun trafik ve park sorunlarından dolayı sizlere verilen saat aralıklarında verilmiş adrese gecikmeler elimizde olmayan sebeplerden kaynaklıdır bu konuda anlayışınız için teşekkür ederiz.

Araç girişi bulunmayan sokak ve caddelerde ise giriş çıkış saatlerinin servis personelimize bildirilmesi sizlere daha hızlı hizmet sunumumuza katkı sağlayacaktır.Çekyat Yıkama

 

                Evlerde en çok temas halinde olunan, en çok kullanılan eşyalar sürekli üzerlerine oturulup kalkıldığı için koltuklardır. Gerektiğinde açılarak yatak olarak kullanılabilecek duruma gelen koltuklar ise, çekyat olarak adlandırılmaktadır. Çekyatlar özellikle öğrenci evlerinde ve bekar erkek evlerinde pratikliğinden dolayı sıkça tercih edilmektedir.  Çekyat formunda olmayan klasik koltuklar bile, gün içindeki kullanımlarından dolayı evlerde bakteri ve mikro organizmaların en çok yuva yaptığı eşyalar olmaktadır.   Bu bakteriler ve mikro organizmalar insan vücuduna çok rahat şekilde geçmekte ve zaman zaman ciddi alerjilere, enfeksiyonlara sebep olabilmektedir. Klasik koltuklar bu durumdayken, yatak olarak da sıkça kullanılan çekyatlardaki kir ve lekeleri yuva yapmış mikropların insan sağlığına olumsuz etkileri tahmin edilemeyecek boyutlara ulaşabilir. Bu sebeplerle, çekyat yıkama üzerinde durulması gereken bir işlemdir.

 

Evde yıkama çoğu zaman yetersiz kalıyor

 

                Evinin ve koltuklarının hijyenini, dolayısıyla da kendi sağlıklarını düşünen birçok insan, iyi niyetle çekyat yıkama işlemini kendi başlarına yapmaya çalışmaktadır. Fakat maalesef koltuk ve dolayısıyla çekyat yıkama işlemi, profesyonel olmayan kişiler ve deterjanlar kullanılarak yapıldığında, yeterli hijyeni sağlayamamaktadır. Çünkü, evde yapılan temizlik işlemi, evdeki imkan yetersizliğinden dolayı, koltuk yıkamak için üretilmemiş deterjanların, çoğunlukla çamaşır suyu gibi maddelerin kullanıldığı, bezle koltuğun silindiği işlemler olarak kalmaktadır. Fakat bezle silindiğinde koltuğun sadece yüzeyi temizlenmektedir.  Bakteriler ise asıl olarak koltuğun derinliklerindeki, evde yapılan temizlikle ulaşılamayacak olan lekelerde yuvalanmıştır. Bunun yanında, evde bez ve çamaşır suyu kullanılarak yapılan temizlik, koltuğun görünümüne de ciddi zararlar vermekte, renk solması veya kusma denilen olaylara sebep olmaktadır.

 

Profesyonel ekip ve ekipman çok önemli

 

                Bu sebeplerden dolayı, koltuk ve çekyat yıkama işlemi profeseyonellere bırakılmalıdır. Koltuk yıkama işi için özel olarak yetiştirilmiş profesyonel ekipler, koltuk yıkama işlemi için üretilmiş antibakteriyel detarjanlar ve şampuanlar kullanarak koltuklardaki tüm lekeleri sökmekte ve koltukların yüzeyine de zarar vermemektedir. Koltuğun tipine göre, en çok tercih edilen uygulama köpüklü ve sulu yıkamadır. Köpüklü ve sulu yıkamadan sonra vakum makinesiyle koltuktaki su ve deterjan çekilir ve koltuk kurumaya bırakılır. Koltuktaki hassasiyet durumuna göre, buharlı yıkama da yapılmakta ve koltuk bakteri ve mikroorganizmalara neden olan kir ve lekelerden tamamen arındırılmaktadır.