Koltuk yıkama 90 lı yıllarda halı temizlemek amaçlı üretilmiş makineleri koltuk temizliği için de uygun olduğu görülmüş ve sonrasında yine o senelerde koltuk yıkama hizmeti amatör olarak yapılmaya başlanmıştır.istanbul Koltuk Yıkama hizmetleri olarak istanbul izmir gebze izmit kocaeli düzce ve istanbul geneline hızlı ve garantili koltuk yıkama adresiniz mistem twins koltuk yıkama.

O dönemlerden günümüze çok değişik temizleme yöntemleri yapılmıştır.

Tabiki sulu yıkama sistemi yapıldığı için koltuk takımının zarar göreceği düşünen kişilerce çeşitli makineler o zamanlardan günümüze hem yenilik hemde farkındalık oluşturmak adına üretilmiş koltuk yıkama makineleri üzerinde bir çok değişiklik yapılmıştır.

Buhar püskürten makineler ısıtıcı rezistansı olan makineler köpük atan makineler fırçalı başlıklı koltuk yıkama makineleri üretilmiştir. Fakat uzun yıllardır koltuk yıkama adına yapılmış bu yöntem değişiklikleri yenilik adına olsa dahi başarısız olmuştur.

Koltuk yıkama da öncelikli kural yıkama yapılacak olan koltuk daki kumaşın ve süngerin özelliğidir.

Her koltuk kumaşı ve süngeri aynı olmadığı için koltuk yıkamadan önce sadece su ile kumaşı test etmek gerekmektedir. Çok az su damlatıp kumaşın emiş gücünü bilmemiz gerekir sonrasında nasıl bir yöntem ile temizliğe başlanılması konusunda bize yardımcı olacaktır.

Eğer yıkanacak kumaş suyu verdiğimiz an hemen emiş yapıyor ise kiri tozu en alt bölgesine indirdiğini anlayabiliriz. Püskürtme yöntemi ile matik koltuk temizleme ürünü ile koltuğumuzu rahatlıkla temizleye biliriz. Fakat suyu verdiğimizde yüzeyde uzun süre kalıyor ve geç emiş yapıyor ise işimiz oldukça zordur. Bu tip kumaşlar koltuk mağazalarında silinebilir koltuklar olarak satılmaktadır ve üretimi yapan firmalar dahi silerek temizlemeyi başaramamışlardır. 

Her türlü koltuk temizliği yüzde yüz yapılır, her leke çıkar, ilk günkü gibi olur şeklinde ve benzeri vaatler sunan firmalar bulunmaktadır. Bu gibi söylemler bilinçsiz kişilerce ikna edebilme adına söylemden ileriye gitmeyen vaatlerdir. Bu hususta Dikkatli olmanızı öneririz.

koltuk yıkama 

Benzer konular;

KOLTUK YIKAMA NASIL YAPILIR

KOLTUK TEMİZLİĞİNDE FIRÇALAMA

BUHARLI KOLTUK YIKAMA

KÖPÜKLÜ KOLTUK YIKAMA