Anasayfa > Blog > Ev Temizliği Nasıl Yapılır? PÜF NOKTALAR

Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Ev Temizliği

Ev temizliği nasıl yapılır? Ev temizliği yaparken ilk ihtiyacımız olan eşyaları temizliğe başlamadan hazırlamalıyız. Bu yazımızda içerisinde yaşanan bir evi nasıl temizlemeliyiz ? Hangi odadan başlamalıyız? İlk olarak yapmamız gerekenler nedir?
Başlayalım mı ?

Evet başlıyoruz öncelikle ilk yapmamız gereken şey perdelerden başlamaktır.

Perde Temizliği

Perdeler sürekli açık durmakta olduğundan ve cam önünden hava giriş çıkışı ile hareket halindeki tozları tutmaktadır. Bu yüzden perdeler çok hızlı kirlenmekte ve üzerin de çok mikrop bulundurmaktadır. Perdeleri çok yavaş bir şekilde çıkartıyoruz. Öncelikle dekor fon perdelerini tozlarını uçurmadan yavaş bir şekilde çıkartmalıyız. Sonrasında aynı yavaşlıkta tül ve son olarak güneşlikleri çıkarıyoruz. Tül ve güneşlik aynı anda makineye atılabilir. Fon perdeleri ise daha sonra atabilirsiniz. Bu işlemi tüm odalar için uygulayabilirsiniz.
 Perdelerimizi makinemize gönderdik.
 Şimdi ne zamanı? Bu kısımda herkes farklı fikirler sunmaktadır. Kimileri ilk camı silmek yanlısıdır. Kimi temizlik severler ise camları sona bırakmaktadır. Tekrar toz olmamalarını engellemek için.
 Ancak sıralama şu şekilde olmalıdır. Öncelikle elektrikli süpürge ile yerler temizlenir. Elektrikli süpürge kullanılırken çok yavaş hareket edilmeli ve tozlar kaldırılmamalıdır. Sonrasında sabunlu ılık su hazırlanmalıdır. Temiz, yumuşak ve toz bırakmayan bir bez ile raf, televizyon ünitesi alanlar temizlenir. Bu temizliği yaparken raf üzerinde ki eşyalar silinerek bir yere istif edilmeli. Sonrasında yerlerine temiz bir şekilde konulmalıdır. Bu temizlik esnasında raflardan tozlar dökülebilir dediğinizi duyar gibiyim. Onu da cevaplayacağım.
Raflardan sonra camları camsil yardımı ile dairesel hareketler ile siliyoruz.
Daha sonra ki aşama yerleri paspaslamak olacaktır.

Zemin Nasıl Temizlenir?

Raf gibi yerlerden dökülebilecek tozlar da paspas çekilmesi sonucu silinecektir.

Tavsiye Yazılar:Kedi Tüy Toplama Nasıl Yapılır?Leke Nedir? Nasıl Çıkarılır? Leke Çeşitleri nelerdir? , İstanbul Koltuk Yıkama

Temizlik şirketleri - Temizlik şirketi - Temizlik firmaları - Ev temizlik şirketleri - Ev temizleme