Anasayfa > Blog > Kedi Tüy Toplama Nasıl Yapılır?

Kedi Tüy Toplama Nasıl Yapılır?

Kedi Tüy Toplama Nasıl Yapılır?

Kedi Tüy Toplama

Kedi tüy toplama nasıl yapılır? Tüy dökülmesi tüm canlılarda olduğu gibi kedilerde de gerçekleşmektedir. Kediler bazen mevsimsel olarak tüylerini dökerler. Bazen doğum sonrası, yaşlılık, hastalık ve benzeri durumlardan da kedi kılı dökümü gerçekleşir. Kedi tüy dökmesi sahiplerine külfet vermekte sürekli temizlik yapma ihtiyacı doğurmaktadır. Eğer kedinizin belirli olarak gittiği bir alan veya bir koltuk altı gibi bir yer varsa işiniz çok daha kolay. Nasıl mı ?

Kedi Kılı

Kedil kılı kumaş ve benzeri alanlara yapışır ve çıkmamakta direnirler. Sizlere önerim kumaşınıza zarar vermeyecek sertlikte tel veya sert plastik fırça ile kumaş aksama sürtmektir. Aynı esnada elektrik süpürgesi de kullanarak kabaran kedi kılı makinenizin yolunu tutar. Bu yöntem ile kumaş yüzeylerdeki kedi tüy dökülmelerini temizleyebilirsiniz. *Bu yöntem teras katında aylarca kullanılmamış toplantı odasında ki kumaş sandalyelerde denenmiştir. Kediler salonda sandalyeler üzerinde tahmini 3 ay yatmıştı. Siyah sandalyeler adeta beyaz renge dönüşmüştü. Fırça ve elektrik süpürgesi ile ve uzun bir çaba sonunda tüm kedi kıllarını temizledik.

Yavru kedi tüyleri dökülür mü?

Yavru kedi anne karnından çıktığı tüylerini zamanlar döker. Yavru kedilerin kılları çok ince ve kısa oldukları için daha zor temizlenmekte ve kazaklardan çıkarılması çok güçtür. Yavru kedi kılı kedi maması içine düştüğü zaman yavru kediyi hasta edebilmektedir. Yavru kediler kemi kumu üzerinde daha çok vakit geçirdikleri için en çok tüylerini oraya döker. Kedi köpek tüyleri neden dökülür? Kedi köpek türü hayvanlar diğer tüm tüylü canlılar gibi tüylerini belirli bir etkene dayalı olarak dökerler. Bu durum bazen ilerleyen yaş, bazen hastalık ve bazende mevsimsel olabilmektedir. İnsanlarda olduğu gibi bazen de kendiliğinden dökülme olabilmektedir.

Kedi kılı sağlığı olumsuz etkiler mi?

Kedi kılı şu hastalığa sebep olur şeklinde net bir kaynak yoktur. Ancak kedi tüyünde bulunabilen bazı bakterilerin düşük dirençli insanların hastalanmasına sebep olduğu bilinmektedir.

Tavsiye Yazılar:Boya nedir? Boya çeşitleri nelerdir, Boya Nasıl Çıkar?Leke Nedir? Nasıl Çıkarılır? Leke Çeşitleri nelerdir?İstanbul Koltuk Yıkama

Kedi - kedi köpek- yavru kedi - Kedi kumu tüyleri - Kedi maması tüy dökermi - Kedi tüy toplama rulosu